Biometric Residence Permit (BRP)

اجازه اقامت بیومتریک مدرکی است برای اعطای حق اقامت، کار یا تحصیل در بریتانیا. همچنین می تواند به عنوان یک نوع کارت شناسایی استفاده شود (به عنوان مثال، اگر می خواهید یک حساب بانکی در انگلستان باز کنید ارایه این کارت مشابه با کارت ملی ماست). در حقیقت کارت های BRP برای تشخیص هویت شما و حق استفاده از وسایل نقلیه عمومی و تحصیل رو به شما میدهد.
برای برخی از دسته‌های مهاجرتی، شماره بیمه ملی (NINo.) نیز در  پشت کارت پرینت می‌شود. در این صورت نیازی نیست که دارنده یا کارفرمای آنها درخواست جداگانه ای برای دریافت NINo به اداره کار و بازنشستگی ارائه دهند. دارنده آن نیاز نیست این کارت را همیشه به همراه داشته باشد، اما باید آن را در مرز همراه با پاسپورت خود، هنگام خروج و ورود به بریتانیا نشان دهد. رعایت نکردن هر یک از این محدودیت ها ممکن است منجر به پیگرد قانونی و/یا دیپورت از بریتانیا شود.
 اطلاعات ارائه شده به عنوان بخشی از درخواست مهاجرت، مطابق با قانون، برای نظارت بر رعایت شرایط اقامت با سایر ادارات دولتی به اشتراک گذاشته خواهد شد.

همه متقاضیان، به جز افراد زیر پنج سال، ملزم به ارائه مشخصات بیومتریک خود هستند. این اسکن از تمام اثر انگشت و یک عکس دیجیتال خواهد بود. متقاضیانی که زیر شش سال سن دارند نیازی به ارائه اثر انگشت خود ندارند، اما همچنان باید عکس ارائه دهند.
برای داشتن این کارت نیازی به درخواست نیست، در این ۵ حالا زیر به شما یک کارت brp اهدا میشود :

برای اقامت بیش از 6 ماه به انگلستان درخواست دهید
ویزای خود را به بیش از 6 ماه تمدید کنید
برای اقامت در انگلستان اقدام کنید
ویزای خود را به پاسپورت جدید تغییر دهید
برای برخی از اسناد سفر وزارت خانه درخواست دهید
BRP چه اطلاعاتی را در خود ذخیره دارد؟

اطلاعات بیومتریک شما شامل نام، تاریخ و محل تولد، اثر انگشت و عکس چهره
وضعیت مهاجرت و شرایط اقامت و تاریخ انقضای مرخصی شما
ممکن است یک کد National Insurance (NI) هم بر پشت کارت شما ثبت شده باشد. داشتناین کد بستگی به تاریخ اپلای و نوع. درخواست شما دارد. اگر نداشتید، برای کار و مزایای وام دانشجویی و غیره بهتر است برای این کد درخواست دهید
BRP ها با کارت های اقامت بیومتریک (BRC) متفاوت هستند. به BRC ها «کارت اقامت انگلستان» نیز گفته می شود. اگر به عنوان عضو خانواده فردی از اتحادیه اروپا، سوئیس، نروژ، ایسلند یا لیختن اشتاین در بریتانیا هستید، ممکن است یکی داشته باشید. روی BRC ها «کارت اقامت» چاپ شده است.
اگر به عنوان شرط اقامت خود در بریتانیا ملزم به ثبت نام در پلیس هستید، این موضوع در نامه 30 روزه صادر شده برای شما تأیید می شود تا به شما اجازه سفر به بریتانیا را بدهد. در هنگام ثبت نام باید خط مشی به پلیس نشان داده شود. افرادی که باید ثبت نام کنند باید ظرف 7 روز پس از ورود به بریتانیا این کار را انجام دهند.

طراحی کارت

طراحی مجوز اقامت بیومتریک توسط مقررات اتحادیه اروپا (EU) تنظیم شده است. اندازه کارت اعتباری استاندارد (86mm x 54mm) است و شبیه مجوزهای اقامت بیومتریک صادر شده توسط برخی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا است. این مجوز از پلی کربنات ساخته شده است و حاوی یک تراشه است تا در برابر جعل و سوء استفاده ایمن تر شود.

عکس صاحب کارت
نام صاحب کارت
تاریخ انقضای مجوز
محل و تاریخ صدور
نوع مجوز برای مثال دانشجویی
نکات قابل ذکر که ممکن است تا پشت کارت هم نوشته شود
شماره ی کارت
امضای دارنده ی کارت
تاریخ و محل تولد 
ملیت
ادامه ی نکات قابل ذکر
پیمایش به بالا