چقدر پول باید بیاورید؟

دولت کانادا به مهاجران جدید ویزای استارت آپ کمک مالی نمی کند.
هنگام درخواست، باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهد پس از ورود به کانادا، پول لازم برای حمایت از خود و افراد تحت تکفل خود را دارید. شما نمی توانید این پول را از شخص دیگری قرض کنید.
مقدار مورد نیاز شما بستگی به تعداد خانواده شما دارد. ما هر سال این مبالغ را به روز می کنیم. 

هزینه به دلار کانادادیی تعداد اعضای خانواده
 
1                                                         $13,213
2                                                         $16,449
3                                                         $20,222
4                                                         $24,553
5                                                         $27,847
6                                                         $31,407
7                                                         $34,967
For each additional family member   $3,560


چقدر پول باید بیاورید؟
پیدا کنید که هزینه زندگی در جایی که قصد اقامت در کانادا را دارید چقدر است.
تا جایی که ممکن است پول بیاورید تا مهاجرت به کانادا و یافتن خانه آسان تر شود.
 
هزینه های زندگی در کانادا: 
زندگی شما در کانادا با کشور خود متفاوت خواهد بود. 
ممکن است مجبور شوید در حالی که مهارت های خود را ارتقا می دهید یا تجربه کار در اینجا کسب می کنید، شغلی با دستمزد کمتر انتخاب کنید. این بدان معناست که وضعیت مالی شما ممکن است تغییر کند. 
حتی اگر در کانادا حقوق بیشتری نسبت به کشور خود دریافت می کنید، ممکن است هزینه زندگی در کانادا بالاتر از آن چیزی باشد که به آن عادت کرده اید. 
هزینه های خانه می تواند تا نیمی از دستمزد شما را در کانادا بگیرد. این هزینه ها شامل هزینه های شما می شود:
خانه، گرمایش و سایر تاسیسات، غذا، تن پوش، بیمه سلامت، حمل و نقل

خانه

 خانه شما بیشترین هزینه را خواهد داشت
اکثر کانادایی ها 35 تا 50 درصد از درآمد خود را صرف مسکن و خدمات آب و برق می کنند. این شامل هزینه اجاره خانه یا پرداخت وام مسکن شما می شود (وام مسکن یک وام بلند مدت است.) همچنین شامل هزینه های اغلب بالای گرمایش خانه و پرداخت هزینه برق، خدمات تلفن و آب می شود.

اگر اجاره کنید

 بسیاری از تازه واردها اجاره یک آپارتمان را به صورت ماهانه انتخاب می کنند. هزینه های اجاره در شهرها و در سراسر کانادا متفاوت است. معمولا در خارج از شهرهای بزرگ هزینه کمتری دارند.
شما احتمالاً حداقل 350 دلار در ماه برای اجاره یک اتاق پرداخت خواهید کرد. برای اجاره یک آپارتمان بزرگتر یا یک خانه بزرگ می توانید حداقل 2000 دلار در ماه بپردازید. سازمانی که به مهاجران خدمت می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند خانه‌ای را پیدا کنید که بتوانید از پس آن برآیید.

اگر بخرید

اگر می خواهید خانه بخرید، احتمالاً باید وام مسکن بگیرید. بانک ها و سایر موسسات وام دهنده وام های رهنی می دهند. آنها تصمیم می گیرند که آیا درآمد کافی، دارایی های کافی (اشیایی که دارید) و رتبه اعتباری خوبی دارید یا خیر. اکثر بانک ها از شما می خواهند که حداقل 10 درصد از هزینه خانه را از پول خود بپردازید. 
علاوه بر پرداخت وام مسکن، باید مالیات بر دارایی و بیمه خانه را نیز بپردازید. اگر قصد خرید کاندومینیوم (کاندو) condo  را دارید، باید هزینه های دیگری بپردازید. 
می‌توانید هزینه‌های مسکن در جوامع سراسر کانادا را در بخش مشخصات شهر وب‌سایت شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC) مقایسه کنید.

بیمه سلامت

برخی از برنامه های سلامتی استانی و منطقه ای ممکن است برخی از تازه واردان را در سه ماه اولی که در کانادا هستند پوشش ندهند.
به محض ورود به کانادا با وزارت بهداشت استان یا قلمرو خود تماس بگیرید تا ببینید آیا نیاز به خرید بیمه درمانی اضافی دارید یا خیر.

هزینه های اساسی

 غذا یک هزینه اساسی خواهد بود. هزینه ها به اندازه خانواده شما بستگی دارد. اگر اغلب در رستوران ها غذا می خورید یا خرید اقلام ویژه را انتخاب می کنید، این هزینه می تواند دو برابر شود.
هزینه های پوشاک ممکن است کمتر از 10 درصد دستمزد شما باشد. اگر لباس خود را از فروشگاه های طراحان بخرید ممکن است خیلی بیشتر خرج کنید. مغازه های دست دوم لباس و مبلمان دست دوم را با هزینه بسیار کم به فروش می رسانند.

سیگار

برخی از افراد سیگار را به عنوان بخشی از بودجه خود در نظر می گیرند. سیگار در کانادا گران هستند زیرا مالیات سنگینی بر آنها تعلق می گیرد.

حمل و نقل

 بسیاری از خانواده های کانادایی یک یا چند ماشین دارند. کانادایی ها یا خودروهای خود را نو یا دست دوم می خرند یا آنها را اجاره می دهند که نوعی اجاره است.
قبل از اینکه تصمیم به خرید یا اجاره ماشین بگیرید، مطمئن شوید که تمام هزینه ها را در نظر گرفته اید. به عنوان مثال، زمانی که شما صاحب یک ماشین هستید، برای اینکه آن را به خوبی کار کند، باید برای بنزین، پرداخت ماهانه وام، ثبت نام و بیمه هزینه کنید. وقتی ماشینی را اجاره می‌کنید، قراردادی را امضا می‌کنید که ماشین را برای مدت معینی در اختیار داشته باشید. شما همان هزینه هایی را خواهید پرداخت که وقتی ماشین دارید.
بسیاری از کانادایی ها از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده روی یا دوچرخه استفاده می کنند.

بیمه ماشین

 این قانون است که همه خودروها باید در دولت استانی یا منطقه شما بیمه و ثبت نام شده باشند. بیمه خودرو می تواند گران باشد، اما از شما و سایر رانندگان در صورت تصادف محافظت می کند. در اکثر استان ها می توانید با تماس با دفتر بیمه کانادا اطلاعات بیشتری کسب کنید. 

پرداخت کسر چک

 برای اکثر مشاغل در کانادا، کارفرمای شما مقداری پول از چک حقوق شما حذف می کند. به این می گویند کسر. کسر چک پرداخت می تواند حقوق شما را بین 25 تا 35 درصد کاهش دهد. پول حاصل از این کسورات معمولاً هزینه های زیر را پرداخت می کند:
مالیات بر درآمد
برنامه بازنشستگی کانادا یا طرح بازنشستگی کبک
بیمه کار
حقوق اتحادیه (اگر عضو اتحادیه هستید)
پرداخت به یک طرح بازنشستگی یا بازنشستگی (اگر به یک طرح تعلق دارید یا انتخاب می کنید که از طریق کارفرمای خود مشارکت داشته باشید)
هر گونه کسر دیگری که شما و کارفرمایتان به صورت کتبی با آن موافقت کنید
چک پرداخت شما نشان می دهد که برای هر کالا چقدر پول کسر شده است. کل مبلغ چک پرداختی شما قبل از کسر درآمد ناخالص شما است. مبلغی که باید نگه دارید درآمد خالص یا دستمزد شماست.

مالیات بر فروش

 مانند بسیاری از کشورها، کانادا نیز به بسیاری از کالاها و خدماتی که خریداری می کنید، مالیات بر فروش اضافه می کند.
 
مالیات بر کالاها و خدمات (GST)
GST مالیات دولت کانادا است که 5 درصد به قیمت اکثر کالاها و خدمات اضافه می شود.
 
مالیات بر فروش استانی (PST)
PST در اکثر استان ها به GST اضافه می شود و از 7٪ تا 10٪ اضافی متغیر است. آلبرتا، نوناووت، مناطق شمال غربی و یوکان مالیات فروش استانی یا منطقه ای ندارند.
 
مالیات بر فروش هماهنگ (HST)
نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد و انتاریو GST را با PST ترکیب می کنند و آن را HST می نامند.
 در کبک، Revenu Québec GST/HST و مالیات فروش کبک را مدیریت می کند.